اتاقی که اینترنت در آن متولد شد

اتاق ۳۴۲۰ در Boelter Hall – بخشی از دانشکده مهندسی و علوم کاربردی – دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (UCLA) با دستگاه‌های الکترونیک قدیمی، محل تولد اینترنت محسوب می‌شود. در ۲۹ اکتبر ۱۹۶۹ میلادی “لئونارد کلاین راک” و تیم تحقیقاتی، نخستین پیام را با استفاده از آنچه امروز اینترنت نامیده می‌شود، برای محققان دانشگاه استنفورد ارسال کردند. اولین پیام “log in” بود، اما سیستم پس از ارسال دو حرف L و O قطع شد؛ یک ساعت بعد با تلاش محققان کل واژه با موفقیت ارسال شد.

1

2اولین ارتباط دائم ARPANET در ۲۱ نوامبر ۱۹۶۹ بین IMP – پردازنده پیام رابط – دانشگاه کالیفرنیا و IMP موسسه تحقیقاتی استنفورد برقرار شد.  در دسامبر ۱۹۶۹ چهار نقطه اتصال (node) در دانشگاه کالیفرنیا، موسسه تحقیقاتی استنفورد، دانشگاه یوتا و دانشگاه کالیفرنیا در سانتا بارابارا نصب و راه‌اندازی شدند.

تا سال ۱۹۷۵ میلادی ۵۷ پردازنده پیام رابط (IMP) و تا سال ۱۹۸۱ میلادی ۲۱۳ پردازنده در این مراکز وجود داشتند و IMP دانشگاه کالیفرنیا نیز در سال ۱۹۸۲ با فناوری جدید جایگزین شد.
اتاق محل تولد اینترنت در سال ۲۰۱۱ بازگشایی شد و در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

گردآوری: هفته نامه زندگی دوم

Check Also

غذاهایی که آلودگی بیشتری دارند را بشناسید

غذاهایی که آلودگی بیشتری دارند را بشناسید

مرغ های ارگانیک در محیط های خلوت تر رشد کرده اند و کمتر احتمال آلودگی کمتری دارند. بهتر از آن نیز، خرید مرغ های محلی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *