آموزش دسر فوری و خوشمزه با بیسکوییت!

مواد اولیه برای  ۱۲ نفر:

شیر ۳/۴ فنجان
مارشمالو  ۲۴ عدد
شکلات  ۳۴۰ گرم (خرد شده)
خامه  ۳۵۲ گرم (پر چرب)
بیسکوییت  ۳۶ عدد (نوع بیسکوییت بنا بر ذائقه)

آموزش دسر فوری و خوشمزه با بیسکوییت!

آموزش دسر فوری و خوشمزه با بیسکوییت!

طرز تهیه:

در مرحله اول ظرفی ۲۳ تا ۳۳ سانتیمتری رو با فویل میپوشونیم بطوریکه دیواره های ظرفمون هم با فویل بپوشونید و مقداری فویل اضافی از کناره های ظرف بیرون قرار داده شود.

شیر و مارشمالوها رو توی ماهی تابه بزرگی میریزیم و روی حرارت هم میزنیم تا نرم بشن. سپس از روی حرارت برمیداریم و شکلات رو اضافه کرده، هم میزنیم تا ذوب بشه و بعد بمدت ۲۰ دقیقه توی یخچال قرار میدهیم.

خامه رو تو یه کاسه بزرگ با همزن برقی (دور متوسط) میزنیم تا فرم بگیره. بلافاصله خامه فرم گرفته رو به ترکیب شکلاتیمون اضافه میکنیم و هم میزنیم تا کاملا مخلوط بشه و اثری از سفیدی خامه باقی نماند.

حالا موادمون رو به ظرفی که از قبل آماده کردیم منتقل میکنیم و با قاشق روی مواد رو صاف میکنیم تا حبابی باقی نمونه. سپس روی ظرف رو میپوشونیم و بمدت حداقل ۳ ساعت تو فریزر قرار می دهیم تا خودش را به خوبی بگیرد.

بعد از اینکه از فریزر بیرون آوردیم از دو طرف فویل گرفته و مخلوط شکلاتی فریز شده رو به سطح مورد نظر برای برش منتقل میکنیم و طوری برش میدیم که ۲۴ مربع داشته باشیم.

برشهای شکلات یخ زده رو بطوریکه در عکس مشاهده میکنید بین بیسکوییتهای دلخواهمون قرار میدیم و به این صورت ۱۲ تا خواهیم داشت.

بنا بر سلیقه خودتون میتونید هر برش شکلات یخ زده رو بین دو بیسکوییت قرار بدید و ۲۴ ساندویچ شکلات و بیسکوییت برای سرو داشته باشید.

گردآوری: هفته نامه زندگی دوم

 

Check Also

چگونه جای وسایل سنگین را از روی قالی محو کنیم

چگونه جای وسایل سنگین را از روی قالی محو کنیم

وسایل سنگینی که روی قالی قرار دارند از خود اثری روی آن می گذارند در این چگونه به شما خواهیم گفت چطور اثر وسایل سنگین را از روی قالی محو کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *